Sajó vize- 2019 – Alsózsolca

Hetedik alkalommal került megrendezésre a Sajó vize fesztivál, melyet településünk álmodott meg, s már negyedszer adtunk otthont a rendezvénynek augusztus 17-én a Sajó parti pihenőháznál. A hagyományőrző műsorok előtt Szilágyi László Alsózsolca város polgármestere mondott megnyitó beszédet, majd a résztvevő települések szalagkötéssel fejezték ki összetartozásukat. Ezt követték az énekkarok , táncosok és zenészek produkciói.  A résztvevő települések között üdvözölhettük Arnót, Berente, Sajóecseg, Sajóbábony, Sajószentpéter, Szirmabesenyő amatőr művész csoportjait.  Alsózsolcáról fellépett a Fekete István Óvoda és Bölcsőde  verskara, a Szivárvány Vegyes Kar,  a Szimfónia, Ungváriné Irénke – Prekupné  Jolika, Nyikháziné Piroska, Apró Marcell – Farkas Gréta, Rigó Marika, Havas Márk- Juhász Jázmin, a nyugdíjasok Örömtánca, Takács László és a Ritmus. Hallhattuk  a péderiek kórusát, valamint két testvértelepülésünk Pelsőc és Szentmáté  műsorát.  A fesztivál  a Sajó megkoszorúzásával ért véget. De a program folytatódott városnapi rendezvényünkkel, melynek során  került sor a Csiribiri, Kocsis Tibi, Balázs Pali és a miskolci Big Band fellépésére is. Az estét tűz show zárta. Az egész napos rendezvényen a légvárak mellet két vizi játék és kisautó is várta a gyerekeket. Volt arcfestés, kézműveskedés és kvíz játék is. A településünk utcáin egész nap egy kisvonat vitte az érdeklődőket, ízelítőt adva a múlt és jelen alsózsolcai értékeiből. Természetesen a fesztivál elengedhetetlen része a gasztronómia is: Alsózsolca intézményei kitettek magukért, volt finom Sajó páros rozé fröccsel, babgulyás, csülkös körömpörkölt, vakaró, és rengeteg palacsinta. Vendégeink  betyárlevest, káposztás babot főztek és sört csapoltak. A főzőversenyt a pelsőciek nyerték. Az előkészületek munkálataiból a városüzemeltetés dolgozói is jócskán kivették részüket, a vendéglátásnál és a kapuknál a Hivatal dolgozói serénykedtek. A rendezvény grafikai munkáit Varga Mária készítette. Természetesen a Közösségi Ház minden munkatársa is tette a dolgát egész nap, így  mondhatjuk, hogy egy jól sikerült rendezvényt tudhatunk magunk mögött.

Aki kilátogatott a vízpartra bizton jól érezhette magát, a képek erről tanúskodnak. Jövőre a Sajó vize esemény Pelsőcön kerül megrendezésre.

Lengyel -Béres Klára intézményvezető – szervező